Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Glassnode: Küçük Bitcoin Yatırımcıları Agresif Şekilde BTC Biriktiriyor!

Son verilere göre düşük bakiyeli Bitcoin yatırımcıları agresif bir yatırım stratejisiyle BTC biriktiriyor.

On-chain analitik platformu Glassnode 3 Temmuz tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, “karides” olarak adlandırılan 1 BTC’den daha düşük bakiyeye sahip olan yatırımcı grubunun agresif bir alım stratejisi güttüğünü belirtti.

Verilere göre karidesler son 130 günde aylık alım oranlarını ivmeli bir şekilde yükselterek aylık yatırım miktarlarını 1 milyar dolar değerinde 33,4 bin BTC seviyesine çıkardı. Söz konusu küçük Bitcoin yatırımcılarının mevcut durumda 40 milyar dolar değerinde 1,33 milyon BTC‘ye sahip olduğu dile getirildi.

Resim

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para ekosistemine karşı aldığı politik pozisyon ve aktörlere açtığı davaların karides yatırım kararları üzerinde etkili olabileceği düşünülüyor.

Resim

Öte yandan uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının yaklaşık son 2 yıldır kararlı bir alım güdüsüyle toplamda 30,9 milyar dolar değerinde 1,01 milyon BTC satın aldığı kaydedildi. Uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının toplam varlığı 14,47 milyon BTC ile 14,49 milyon BTC‘lik zirvenin %0,48 altında bulunuyor.

Coingecko verilerine göre son 30 günde %12,8 değer kazanan Bitcoin, son 24 saat içerisinde %0,5 yükseliş yaşayarak yazım itibariyle 30.679 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!