Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Glassnode Kurucusu: Bitcoin Fiyatında Daha Büyük Bir Düşüş İmkansız!

Glassnode kurucusu Yann Allemann, güncel verilere dayanarak Bitcoin’in (BTC) daha derin bir düşüşe tanıklık etmeyeceğini öne sürdü.

Yann Allemann yakın tarihli bir sosyal medya paylaşımında, Bitcoin’in güncel fiyat hareketleri hakkında açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in birkaç gün önce 28 bin doların üstüne ani bir şekilde yükselip ardından çok geçmeden %4,5 civarında bir düşüşle tekrardan 28 bin doların altına geri çekilmesi üzerinden yola çıkan kurucu, bu noktada daha derin bir düşüşün imkansız olduğunu kaydetti.

Bitcoin risk endeksi verisinden yararlanan deneyimli isim, yaşanan son %4,5 civarındaki düşüşle birlikte risk seviyesinin “yüksek risk” bölgesinin altına hızlı bir şekilde geri çekildiğini işaret ederek yatırımcılara rahat bir nefes aldırdı. Kurucu tarafından sunulan grafiğe göre Bitcoin halihazırda düşük risk bölgesinde konumlanıyor.

Allemann, açıklamasının satır aralarında şu ifadelere yer verdi:

Bitcoin pazar günü %6’lık bir artış yaşadı ancak 28,5 bin dolarda bariyere çarpmak ertesi gün %4,5’lik bir düşüşe yol açtı. Bununla birlikte Risk Sinyalinin yüksek risk eşiğinin altına keskin bir şekilde düşmesi, bu aşamada büyük bir düşüşün olası olmadığını gösteriyor.

Kurucu bu ifadelerine ek olarak Btcoin’in dolar endeksi (DXY) ve ABD tahvil getirileri yükselmeye devam ettikçe hisse senedi piyasalarından daha iyi performans gösterdiğini ortaya koydu.

Öte yandan halihazırda bir “ölü bölgede” konumlandığımızı hatırlatan Allemann, 29 bin doların aşılması halinde daha pozitif bir tabloyla karşılaşabileceğimizi savundu.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,5 yükselen Bitcoin yazım esnasında 27.710 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!