Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Glassnode Kurucusu Ethereum İçin Boğa Eğilimi Sürüyor Dedi, Nedenini ve Stratejisini Açıkladı!

Glassnode kurucusu Yann Allemann, Etherum (ETH) grafiğinin boğa eğiliminde olduğunu belirterek detaylı bir analiz paylaştı.

Yann Allemann yakın tarihli bir sosyal medya gönderisinde, yatırımcıların dikkatini çeken Ethereum analizini paylaştı. Ethereum’un yükseliş yönlü çizgisini koruduğunu belirten kurucu, gerekçe olarak 1.900 dolar desteğinin başarılı bir şekilde korunmasını ve diğer teknik sinyalleri gösterdi.

Ethereum’un bu yükseliş yönlü trendinin yanı sıra RSI verilerinin de daha fazla kazanç ve yeni yükselişlere göz kırptığını belirten analist, açıklamasının detaylarında şu ifadelere yer verdi:

1.900 dolar desteğini geri alan ve 1.950 dolara kadar yükselen Ethereum, yükseliş çizgisini sürdürüyor.

Alleman, Ethereum için 1.880-1.900 dolar seviyelerindeki desteği kırmasının ardından düzeltme yaparak destekten yukarı sıçrayan fiyatını ve RSI’ın yukarı yönlü olmasını ileride daha fazla kazanç sinyali olarak yorumladı.

Öte yandan Ethereum için potansiyel düzeltme seviyelerini de işaretleyen Allemann, olası bir düşüş senaryosunda ilk destek bölgesi olarak 1.800 doları gösterdi. Fiyatın burada tutunamaması durumunda ise 1.650 doların destek olarak çalışmasını bekliyor.

Yaşanacak düzeltmelerin yatırımcıları paniğe sürüklememesi gerektiğini ima eden deneyimli isim, önümüzde heyecan verici günler olduğunu ifadelerine ekledi.

Son 7 gün içerisinde %2,6 yükseliş sergileyen Ethereum fiyatı, yazım esnasında 1.900 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!