verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Goldman Sachs’ın Verileri Kısa Vadede Bitcoin’den (BTC) Büyük Çıkışlar Öngörüyor

Küresel enflasyonla mücadele kapsamında artırılan faizler sonucu düşen kripto paralarda dip senaryoları konuşulurken Goldman Sachs’ın verileri düşüşün henüz yeni başladığına işaret ediyor olabilir.

ABD Enflasyon Korumalı Tahvil (TIPS) getirisi, 2022 Ağustos ayının başından bu yana 100 baz puan (bps) artış göstererek kripto para birimleri de dahil olmak üzere birçok riskli piyasada dalgalanmalara sebep oldu. Uzmanlar, ünlü yatırım bankası Goldman Sachs’ın 16 Eylül tarihinde paylaştığı araştırma raporuna göre ilerleyen dönemlerde kripto para piyasalarından çıkışların hızlanabileceğini belirtti.

3333

Pandemi ile piyasalara sürülen yüksek miktardaki nakit, ardı ardına gelen faiz artırım kararlarıyla hızla piyasadan çekiliyor. Goldman Sachs, tüketicinin enflasyon karşısında korunması için ABD Hazinesi tarafından ihraç edilen ve düzenli olarak getiri oranları ayarlanan TIPS getirilerinin yıl sonuna kadar %1,25 seviyelerine çıkmasını bekliyor.

Uzmanlar, TIPS reel getirilerinin yükselmeye devam etmesi durumunda önümüzdeki günlerde başta Bitcoin ve Ethereum gibi öncü kripto paralar olmak üzere kripto para piyasası, hisse senedi piyasalarında ve emtialarda çıkışlar görülebileceğine dair yatırımcıları uyardı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!