verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Google Eski CEO’su, Chainlink Labs’a Stratejik Danışmanlık Yapacak

Eski Google CEO’su Eric Schmidt, blockchain Oracle çözüm sağlayıcısı Chainlink’in geliştirici şirketi Chainlink Labs’a stratejik danışman olarak atandı.

Salı günü (7 aralık) tarihinde yapılan açıklamaya göre Schmidt, akıllı sözleşmeleri tetiklemek için Oracle ağlarını kullanırken şirketin ölçeklendirme stratejisine rehberlik edecek.

Chainlink Kurucu Ortağı Sergey Nazarov, Schmidt’in göreve gelmesinde “yeni nesil inovasyonlar için küresel yazılım platformları oluşturma” deneyiminin altını çizdi.

Schmidt göreve getirilmesi üzerine:

Blockchain ve akıllı sözleşmelerin piyasaya çıkması yeni iş modellerinin oluşması için büyük bir fırsat oldu. Ancak blockchain’in en büyük avantajlarından biri olan dış dünya ile bağlantısının bulunmaması, aynı zamanda en büyük zorluğu olduğunu da ortaya koydu.

dedi.

Oracle’lar, DeFi alanında genellikle bir varlığın fiyatı hakkında bilgi sağlar. Bunun yanı sıra spor etkinlikleri, hava durumu gibi gerçek dünya bilgilerinin sağlanmasında da kullanılabilirler.

İlk olarak 2001 ile 2011 yılları arasında Google’ın CEO’su olarak görev alan Schmidt, 2011 ile 2015 yılları arasında yönetim kurulu başkanlığını yaptı. Ayrıca 2015-2017 yılları arasında Google’ın ana şirketi olan Alphabet Inc.’in yönetim kurulu başkanlığını üstlenmişti. Schmidt, Google ve Alphabet’teki görevi dışında Savunma Bakanlığı İnovasyon Kurulu Başkan’lığında, Ulusal Güvenlik Yapay Zeka Komisyonu Başkan’lığında, Princeton Üniversitesi, Carnegie Mellon Üniversitesi ve Apple yönetim kurulunda görev yaptı.

Tahmini olarak 23.6 milyar dolar serveti bulunan Schmidt, muhtemelen bir kripto firmasına danışmanlık yapacak en zengin kişilerden biri olacak.

 

 

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!