Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Google ve Bir Altcoin’den Web3 Ortaklığı Geldi: Fiyatta Yükseliş Var!

Google’ın bulut veri depolama hizmeti sunan iştiraki Google Cloud, Web3 hakimiyetini güçlendirmek için MultiversX (EGLD) ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Google Cloud ve MultiversX (eski adıyla Elrond) ortaklık kurdu. İki firma arasındaki ortaklık büyük ölçekli ve veri öncelikli blokzinciri projelerinin geliştirilmesini kolaylaştıracak.

Google Cloud’un veri analiz programı BigQuery’ye entegre edilen MultiversX, şirketin bulut veri depolamalarında güçlü veri analitiği sağlamasına ve yapay zeka araçlarından içgörüler elde etmelerine olanak tanıyacak.

Google Cloud’un MultiversX ile ortaklığı, geliştiricilerin birçok araçtan faydalanarak blokzinciri dışındaki merkeziyetsiz uygulama bileşenlerine yüksek performans ve ölçeklenebilirlik sağlamasının önünü açacak. Öte yandan bu ortaklık kapsamında web3 ve blokzinciri alanındaki startupların geliştirilmesine katkı sağlanacak.

Google Cloud’da Web3 EMEA başkanı olan Daniel Rood konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Web3 geliştiricilerinin daha hızlı inşa etmelerini ve ölçeklendirmelerini sağlamak için heyecan verici fırsatlar var ve bu alandaki yeni özellikleri keşfederken, MultiversX ile ortaklığımız stratejimizi genişletmemize, daha fazla erişim sağlamamıza ve blokzinciri dünyasındaki ana inovasyon faktörlerinden biri olarak konumumuzu sağlamlaştırmamıza olanak tanıyacak.

CoinGecko verilerine göre haber akışının etkisiyle %6,58 yükseliş sergileyen EGLD, 25,32 dolar seviyesinden 26,60 dolara ulaştı. EGLD, yazım esnasında 24,42 dolardan işlem görüyor.

Google Cloud geçtiğimiz eylül ayında BigQueryiçin 11 farklı blokzinciri desteği daha getirdiğini duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!