Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gözde Altcoin’de Hafta Sonu Rallisi: Son 17 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Kripto para piyasasının gözde altcoin’i Cardano (ADA), hafta sonu yaşadığı yükseliş ile 17 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

On-chain analitik platformu Santiment, Cardano’nun yükselişi sonrası yaptığı paylaşım ile dikkat çekti. Platform, hafta sonu Cardano’nun 2022 yılının haziran ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştığını yazdı.

Santiment ayrıca ADA ticaret hacminin de artışın yaşandığı dönemde en yoğun seviyelerine ulaştığını belirtti. Platformun sosyal medya dominansına göre ise cumartesi günü ADA kripto para konuşmalarının %4’ünü oluşturdu.

Yükseliş hareketine hafta sonunun başlangıcı ile start veren ADA, 0,547 dolar seviyelerinden %18 yükselişle 0,612 dolara kadar erişti. Daha sonra Bitcoin’de yaşanan düzeltme ile birlikte ADA fiyatı, 0,543 dolara kadar geriledi.

Mevcut durumda Cardano fiyatı hala yükseliş eğimindeyken 0,63-0,64 dolar seviyeleri direnç olarak karşımıza çıkıyor. ADA’nın bu seviyeleri kalıcı bir şekilde aşması halinde fiyatın 0,75 dolara kadar yükseleceği tahmin ediliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!