Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Grayscale Bitcoin Satışı İçin Bu Haftanın En Büyük Transferini Yaptı!

Kripto para odaklı yatırım şirketi Grayscale, 250 milyon dolardan fazla değere sahip Bitcoin’i (BTC) hareket ettirdi.

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticilerinden Grayscale, ABD borsaları açılmadan önce yine Coinbase’e ve anonim cüzdanlara Bitcoin (BTC) taşıdı.

On-chain analitik platformu Arkham Intelligence verilerine göre Grayscale, yaklaşık 252 milyon dolar değerinde 4.839 BTC transferi gerçekleştirdi.

Grayscale’in transfer gerçekleştirdiği adreslerin 4.018 bin BTC’si Coinbase Prime olarak kayıtlıyken yaklaşık 821 BTC gönderilen cüzdanlar ise anonim olarak görünüyor. Bu cüzdanların Grayscale’in yeni saklama adresi ya da Coinbase Prime’a ait olduğu tahmin ediliyor.

Grayscale’in Bitcoin fonu GBTC’nin spot Bitcoin ETF olması için onay almasının ardından 11 Ocak tarihinde borsalarda işlem görmeye başlamıştı. Grayscale bunun üzerine GBTC’de yaşanan çıkışlara yönelik elindeki Bitcoinleri o günden beri Coinbase’e taşıyor.

Satış miktarının azalmasıyla birlikte işlemlerin Bitcoin üzerinde yarattığı baskı da hafifledi. Kısa süre önce Aralık 2021’den beri ilk defa 50 bin doların üzerine çıkmayı başaran Bitcoin, yazım esnasında 52.200 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!