verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Grayscale DLC Fonuna Cardano’yu (ADA) Ekledi

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, ikinci çeyrek performansını baz alarak yaptığı değerlendirme sonucunda Cardano’yu (ADA) Digital Large Cap fonuna eklediğini açıkladı.

Cuma günü yayımlanan basın duyurusuna göre şirket, fonda yer alan varlıkların bir kısmını satarak buradan elde edilen geliri Cardano (ADA) satın almak için kullandı.

  • Digital Large Cap fonunun ağırlık dağılımı 1 Temmuz itibarıyla %67,47 Bitcoin, %25,39 Ethereum, %4,26 Cardano, %1,03 Bitcoin Cash, %0,99 Litecoin ve %0,86 Chainlink şeklinde sıralanıyor.

  • Grayscale Finans Başkan Yardımcısı Edward McGee, “dijital paraların, portföyünü çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar için eşsiz bir fırsat sunduğunu” ve Grayscale olarak müşterilerine “regüle edilmiş bir ürün sunmaktan ötürü gurur duyduklarını” söyledi.

  • Grayscale çatısı altındaki Digital Large Cap fonu, kripto para piyasasında kendi aralarında piyasanın toplam değerinin %70’ini karşılayan kripto paraları portföye eklemeyi hedefliyor.

  • Charles Hoskinson tarafından kurulan ve yazım sırasında 43 milyar doları aşkın piyasa değeri bulunan Cardano, CoinGecko’ya göre bu bakımdan en büyük 5. kripto para olarak konumlanıyor.
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!