Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Grayscale Seriyi Bozmadı: Binlerce Bitcoin’lik Transfer!

Kripto para odaklı yatırım şirketi Grayscale, seriyi bozmadı ve 3.775 Bitcoin (BTC) transfer etti.

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticilerinden Grayscale, ABD borsaları açılmadan önce yine Coinbase’e ve anonim cüzdanlara Bitcoin (BTC) taşıdı. On-chain analitik platformu Arkham Intelligence verilerine göre Grayscale, yaklaşık 170 milyon dolar değerinde 3.775 BTC transferi gerçekleştirdi.

Grayscale’in transfer gerçekleştirdiği adreslerin 1.488 BTC’si Coinbase Prime olarak kayıtlıyken yaklaşık 2.287 tanesi BTC gönderilen cüzdanlar anonim olarak görünüyor. Bu cüzdanların Grayscale’in yeni saklama adresi ya da Coinbase Prime’a ait olduğu tahmin ediliyor.

Grayscale’in Bitcoin fonu GBTC’nin spot Bitcoin ETF olması için onay almasının ardından 11 Ocak tarihinde borsalarda işlem görmeye başlamıştı. Grayscale bunun üzerine GBTC’de yaşanan çıkışlara yönelik elindeki Bitcoinleri o günden beri Coinbase’e taşıyor.

Satış miktarının azalmasıyla birlikte işlemlerin Bitcoin üzerinde yarattığı baskı da hafifledi. 12 Ocak tarihinden beri ilk defa 45 bin doların üzerine çıkmayı başaran Bitcoin, yazım esnasında 45.090 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!