Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Grayscale’in Nefesi Tükendi: Bitcoin’deki Satış Baskısı Dibe Geriledi!

Kripto para odaklı yatırım şirketi Grayscale, Bitcoin transferlerine başladığı bu günden beri en düşük işlemini gerçekleştirdi.

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticilerinden Grayscale, ABD borsaları açılmadan önce yine Coinbase’e ve anonim cüzdanlara Bitcoin (BTC) taşıdı.

On-chain analitik platformu Arkham Intelligence verilerine göre Grayscale, yaklaşık 83 milyon dolar değerinde 1.761 BTC transferi gerçekleştirdi.

Grayscale’in transfer gerçekleştirdiği adreslerin 861,5 BTC’si Coinbase Prime olarak kayıtlıyken yaklaşık 900 BTC gönderilen cüzdanlar ise anonim olarak görünüyor. Bu cüzdanların Grayscale’in yeni saklama adresi ya da Coinbase Prime’a ait olduğu tahmin ediliyor.

Grayscale’in Bitcoin fonu GBTC’nin spot Bitcoin ETF olması için onay almasının ardından 11 Ocak tarihinde borsalarda işlem görmeye başlamıştı. Grayscale bunun üzerine GBTC’de yaşanan çıkışlara yönelik elindeki Bitcoinleri o günden beri Coinbase’e taşıyor.

Satış miktarının azalmasıyla birlikte işlemlerin Bitcoin üzerinde yarattığı baskı da hafifledi. 10 Ocak tarihinden beri ilk defa 47 bin doların üzerine çıkmayı başaran Bitcoin, yazım esnasında 47.090 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!