Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Greenidge Haziranda 200’den Fazla Bitcoin Üretti

Kripto para madencilik şirketi Greenidge Generation, haziran ayından bir önceki aydan daha iyi bir performansla 230 tane bitcoin üretti.

Mayıs ayında hazirana kıyasla %15 oranında daha az miktarda, 195 adet bitcoin üreten Greenidge, hash oranının artmasıyla birlikte daha çok bitcoin üretebilmeye başladı.

Bugün yapılan açıklamaya göre şirket, mayıs ayının sonunda 1,7 EH/s’lik hash oranına sahipken bu sayı 30 Haziran itibarıyla 2,5 EH/s düzeyine yükseldi.

Haziranın sona ermesiyle birlikte şirketin son altı ay içerisinde kazdığı toplam bitcoin sayısı bin 183’e oldu.

Greenidge, birkaç farklı tesiste toplamda yaklaşık olarak 27 bin 500 tane miner çalıştırıyor. Şirketin buna ek olarak sevkiyat halinde olan 200 miner’ı daha bulunuyor.

Şirketin toplam hash kapasitesinin neredeyse %24’lük kısmı, Spartanburg’deki tesiste bulunuyor. Greenidge bu tesisi Aralık 2021’de kullanmaya başlamıştı.

New York’ta da faaliyet gösteren Greenidge, New York’tan farklı yerlerdeki madencilik çalışmalarına ağırlık vermeye başladı. New York Eyalet Çevre Koruma Dairesi, şirketin ruhsat yenileme başvurusunu bundan birkaç gün önce gaz salınım limitlerine uymadığı gerekçesiyle reddetmişti.

Greenidge yönetimi, alınan bu karara itiraz etmeyi ve bu süreç içerisinde madencilik yapmaya devam etmeyi planlıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!