Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Günde 12 Bin Dolar Kar Sağlayan Kripto Para Stratejisi: İşte Böyle Kazanıyorlar!

Farklı blokzincirlerindeki kripto paralar üzerinden arbitraj yapan iki hesabın günlük 12 bin dolara varan kar oranı dikkatleri üzerine topladı.

On-chain analiz platformu Lookonchain, iki farklı arbitraj hesabının dudak uçuklatan kazancını gözler önüne serdi. Bu arbitraj hesaplarının stratejisini yakından inceleyen analiz platformu botlarla yapılan işlemlerin perde arkasını detaylandırdı.

Blokzinciri üzerinde arbitraj işlemi en basit anlamıyla, bir blokzinciri üzerinde satış yemiş ve fiyatı düşmüş X token’ını oradan ucuza alıp fiyatı nispeten daha yüksek olan bir başka blokzincirine aktarıp karlı bir şekilde satmaya dayanıyor.

Günde 12 bin dolar kazanan arbitraj hesaplarından birinin işlemlerine bakıldığında, öncelikle Ethereum (ETH) ağında düşüş yaşamış Gold Fever Native Gold (NGL) isimli kripto paranın 370 USD Coin (USDC) karşılığında alındığı ve ardından bu varlığın Binance Smart Chain’e (BSC) aktarılarak 382 DAI’ye satıldığı görülüyor. Arbitrajcı bu işlemden, ödediği işlem ücretleri de düşülünce 7 dolar kar sağladı.

Öte yandan botlar aracılığıyla yapılan bu işlem her zaman kazanç sağlamayabiliyor. Bir diğer cüzdana ait örnekte, BSC üzerinden 2.000 Binance USD (BUSD) ile DSC satın alan arbitrajcı bu varlıkları Ethereum ağına aktarıp 1.998 dolara satıyor. İşlem ücretleri de hesaba dahil edilince bu işlemden 21 dolar kaybedilmiş oluyor.

Fakat uzun vadeli ve botlar aracılığıyla süreki olarak yapılan bu arbitraj işlemlerinin kazancı göz ardı edilemeyecek kadar yüksek oluyor. Lookonchain’in yaptığı hesaba göre saatte 5-10 defa işlem yapan bu arbitraj hesapları, saat başı 50-100 dolar arası kazanç sağlarken günlük bazda 1.200 ile 12.000 dolar arasında getiri sağlıyor.

Aktarılan ifadelere göre bu oranlar, blokzincirlerindeki volatiliteye ve satış baskısına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Kaba bir hesaplama, bu iki adresin saatte 5-10 kez arbitraj yaptığını ve saatlik karın 50 ila 500 dolar arasında olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte günlük kar 1.200 dolar ile 12.00 doları arasında seyrediyor. Blokzincirlerinde ne kadar büyük alım satın ve hareketlilik olursa arbitrajcılar o kadar çok kazanıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!