Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Halving’e Hazırlanan Bitcoin Madencisi, Bu Sefer Hiç BTC Satmadı

En büyük Bitcoin madencilerinden Hut 8 Mining, eylül ayı için üretim raporunu açıkladı.

NASDAQ’ta HUT koduyla işlem gören Hut 8 Mining, geçtiğimiz ay 111 Bitcoin üretti ve hiç BTC satışı yapmadı.

Madencilik şirketleri, Bitcoin üretebilmek için yüksek seviyelerde elektrik harcayan cihazlar kullanıyor ve bu sayede gelir elde ediyorlar. Birçok şirket, cihazların maliyetini karşılamak için bu geliri kullanıyor.

Hut 8 Mining yöneticilerinden Erin Dermer, medyaya yaptığı açıklamalarda, “Çalışmalarımızı finanse etmek için ürettiğimiz Bitcoinleri satmak zorunda olmadığımız için şanslıyız.” dedi.

Hut 8 Mining, Bitcoin madenciliğinin zorlaşması ve tesislerindeki bazı cihazlarda sorun çıkması sebebiyle yılın ikinci çeyreğinde 19,2 milyon dolar gelir elde etti. Geçen yılın aynı döneminde bu sayı 43,8 milyon dolardı.

Önümüzeki yıl Bitcoin’de gerçekleşecek halving ile madencilerin elde edeceği blok ödülleri yarı yarıya azalacak. Madencileri gelir bakımından etkilemesi beklenen bu güncellemeye karşı bazı şirketler, halving öncesinde üretimi artırmaya başladı.

Hut 8 CEO’su Jaime Leverton tarafından dün yapılan açıklamaya göre şirket, halving sonrası döneme hazırlanmak için gelir kanallarını çeşitlendirmeye ve “yüksek performanslı bilişime, hosting’e” odaklanıyor.

Derner, nisan ayında gerçekleşmesi beklenen halving ile ilgili şunları söyledi:

“Halving yapıldıktan sonra verimlilik çok önemli hale gelecek, madencilik zorlaşacak, blok ödülleri yarı yarıya düşecek ve biz bazı madencilerin bu süreçte zorlanacağına inanıyoruz. Hut 8 olarak Bitcoin’in zaman içerisinde değer kazanacağına inanıyoruz ve uzun süredir Bitcoin HODL’cısıyız.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!