verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hayır, Xiaomi Portekiz’de Kripto Para Kabul Etmeye Başlamadı

Xiaomi’nin Portekiz’deki yetkili mağazası, dün Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar ile satış yapmaya başlayacağını açıklamasının ardından bugün yeni bir açıklama yapıp, söz konusu kararından vazgeçtiğini duyurdu.

Xiaomi ile doğrudan ilişiği bulunmayan bu mağaza, dünkü açıklamasında müşterilerin artık akıllı telefon, saat gibi ürünleri alırken Bitcoin, Ethereum, USDT ve Dash ile ödeme yapabileceğini duyurdu.

Mağazanın bu açıklaması, bazı yerli ve yabancı haber sitelerinde“Xiaomi Portekiz’de Bitcoin’i, Ethereum’u ve Diğer Kripto Paraları Kabul Etmeye Başladı” manşeti ile sunulmuştu.

Bir Xiaomi yetkilisi, basında çıkan bu haberlere Weibo aracılığıyla yanıt vererek Portekiz’deki Xiaomi Mi mağazasının şirketten bağımsız bir üçüncü-parti tarafından işletildiğini, mağazanın yerel çapta bağımsız bir şekilde faaliyet gösterdiğini ve Xiaomi’nin faaliyetleri ile bir bağlantısının olmadığını belirtti.

Portekiz’deki yetkili mağaza da bugün öğlen saatlerinde Facebook üzerinden bir paylaşım yapıp, dünkü karar alınmadan önce ne Xiaomi Global’ın ne de regülatörlerin onayının alındığını ve bu karardan vazgeçildiğini duyurdu.


Görsel: Bir Xiaomi Mi mağazası (CC-BY-SA 4.0 lisanslıdır, görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir)
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!