Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hindistan’da Kripto Para Kullanımı Artıyor

Hindistan’daki kripto para sektörünün önde gelen isimleri, ülkedeki kripto para ticaret hacminin son zamanlarda artış göstermeye başladığını söylüyorlar.

Hindistan Merkez Bankası bundan birkaç ay önce ülkedeki kripto para şirketleriyle bankaların işbirliği yapmasını yasaklayan bir karar almış, böylece kripto para sektörüne ağır bir darbe indirmişti. Bu yetmezmiş gibi son zamanlarda çıkan haberler, Hindistan Hükümetinin kripto para kullanımını tamamen yasaklamayı düşündüğünü gösteriyor.

Yerel kripto para kullanıcıları ise ülkedeki kripto para ticaretinin yukarıda bahsi geçen iddialara rağmen artış halinde olduğunu söylüyorlar. Bitcoin.com tarafından yapılan habere göre ülkedeki Nischal Shetty adlı bir borsa CEO’su konu hakkında şöyle düşünüyor:

“Bu iddialar ülkedeki ticaret hacmini hiç olumsuz şekilde etkilemedi. Maliye Bakanlığı’ndan resmi bir açıklama gelinceye kadar da kripto para kullanımının düşeceğini düşünmüyorum.”

Shetty ayrıca borsa olarak en büyük ticaret hacmine nisan ayı içerisinde ulaştıklarını, Hindistan’da kripto paralara duyulan ilginin artmaya devam ettiğini söyledi. Bir başka kripto para borsasının yöneticiliğini üstlenen Jacob Mani de konu hakkında bazı yorumlar yaparak söz konusu iddiaların henüz kripto para kullanımını etkilemediğini vurguladı.

Hindistan Hükümeti tüm bunlara rağmen kripto para kullanımını yasaklama kararı alabilir ve yerel sektöre ağır bir darbe indirebilir. Ancak o gün gelinceye kadar ülkede kripto para ticareti yapılmaya devam edecek gibi görünüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment