verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hindistan’da Öğrencilere Başbakan Modi’nin Katılımıyla Blockchain Tabanlı Diploma Dağıtıldı

Kanpur’daki Hindistan Teknoloji Enstitüsünde (IIT Kanpur) Başbakan Narendra Modi’nin katılımıyla düzenlenen mezuniyet töreninde, öğrencilere blockchain tabanlı diplomalar dağıtıldı.

Başbakan Narendra Modi, bugün Hindistan Teknoloji Enstitüsü Kanpur’un 54. mezuniyet törenine katıldı.

Mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, diplomalarına ek olarak onun bir de blockchain teknolojisi üzerinden oluşturulmuş dijital versiyonlarını alabilecekler. Dijital diplomalarının basımında, Hindistan Teknoloji Enstitüsü Kanpur bünyesindeki Ulusal Blockchain Projesi tarafından sağlanan altyapı kullanıldı.

Öğrencilere verilen dijital diplomalar, bu öğrencilerin mezuniyet bilgilerinin dünyanın herhangi bir yerinde teyit edilebilmesini sağlayacak ve sahte diplomaların önüne geçecek.

Tören sırasında konuşan Başbakan Modi, bugün mezun olan öğrencilerin, “Hindistan’ı önümüzdeki 25 yıl boyunca başarıya taşımak gibi bir sorumluluklarının olduğunu” söyledi.

Başbakan Modi, içinde bulunduğumuz yüzyılın “tamamen teknolojiye dayalı” olduğunu söylerken, “Günümüzde etrafımız teknolojiyle çevrili olsa da, insan olduğumuzu unutmamalıyız. Kendimizin robot versiyonlarına dönüşmemeliyiz. Hepimiz yapay zekayı araştırmak zorunda olsak da, insan zekasını göz ardı etmemeliyiz.” dedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!