Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İflas Eden 3AC Kurucuları Yeni Kripto Para Borsasını Başlattı: Dikkat Çeken Detay

İflas eden Three Arrows Capital’in (3AC) kurucuları yeni kripto para borsasını hayata geçirdi.

Three Arrows Capital’in kurucusu Zhu Su tarafından paylaşılan yakın tarihli bir Twitter gönderisinde, Open Exchange isimli bir kripto para borsasının başlatıldığını duyurdu. İflas eden 3AC’nin kendisi de dahil olmak üzere iflas eden kripto firmalarında kaybedilen paraya çözüm getirmeyi amaçlayan Open Exchange, 20 milyar dolarlık bir talep piyasasına hizmet etmeyi amaçlıyor.

Open Exchange’in likidite ve pazar hedefi kapsamında yer alan borsaların FTX, BlockFi, Genesis, Celsius, Mt. Gox, Voyager, Hodlnaut ve 3AC olduğu belirtildi. Öte yandan bu denli bir iflas enkazının temsili ve tekrardan canlandırılmaya çalışılması birçok kullanıcı tarafından tepki çekti.

Paylaştığı gönderide borsanın gelişim sürecine ve vizyonuna yer veren Su, yatırımcılara yardım etmek ve daha güvenli bir gelecek inşa etmek dileğiyle bu adımı attıklarını belirtti:

Alacaklılarla birkaç plan hakkında konuştuk. Fikrini aldığımız herkes  mevcut kaynaklarımızı kullanmanın en akıllıca yolu olduğunu belirtti. Tüm acı dersler ve tecrübe kriptoyu geliştirmemize yardımcı olacak.

3AC kurucuları Su ve Kyle Davies, Open Exchange’in geliştirilme aşamasında kripto borsası CoinFlex‘in kurucu ortaklarıyla birlikte çalıştı. Birliktelik sağlayan bu ekip, yeni projeyi kripto ticaret talepleri ve türevleri için dünyanın ilk halka açık pazar yeri olarak lanse etti.

Altyapı hizmetleri için CoinFlex’in teknolojisinden yararlanan borsa, ayrıca borsaya ait yerel token sayesinde kredi alma ve faiz getirisi elde etme gibi seçenekler sağlanacak.

Borsanın adı ilk aşamada FTX’in bir harf oyunu varyasyonu olan GTX olarak belirlenmişti. Fakat gelen tepkilerin ardından son aşamada Open Exchange isminde karar kılındı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!