Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İki Ayda 6x Yapan Altcoin’de Balinalar Short Fırsatı Verebilir: Arzın Çoğu Ellerinde!

Son birkaç ay içerisinde hız kesmeden yükselerek dikkatleri üzerine toplayan Tellor Tributes (TRB), balinaların gözdesi olmaya devam ediyor.

TRB, 25 Ağustos’tan bu yana %550’lik yükselişiyle adeta altcoinler arasında parlayan bir yıldıza dönüştü. Fakat bu denli yükselişe rağmen balinaların TRB iştahı kesilmedi.

On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından aktarılan verilere göre bir balina 20 Ekim günü kripto para borsası Binance’den 1,14 milyon dolar değerinde 18,296 milyon TRB‘yi özel cüzdanına çekti.

TRB, 15 Ekim günü 58 dolar bandından 81 dolara yaptığı ani yükselişle milyonlarca dolar değerinde short (kısa) yönlü vadeli işlem pozisyonunu tasfiye etmişti.

Halihazırda 7 farklı kripto para cüzdanı TRB üzerindeki dudak uçuklatan kar oranıyla dikkat çekiyor. Lookonchain verilerine göre bu 7 cüzdan eylül ayından bu yana Binance’den toplam arzından %13’üne denk gelen 20,64 milyon dolar değerinde 332,712 TRB satın aldı. Söz konusu 7 cüzdanın TRB yatırımlarındaki karı 10 milyon doları aşmış durumda ve henüz bir satış yapmadılar.

Öte yandan bu 7 cüzdanın dışında farklı bir balina ise TRB’nin toplam arzının %21,26’sına denk gelen 33,8 milyon dolar değerinde 539,746 TRB’yi cüzdanında tutuyor. Balinanın TRB başına ortalama maliyeti 22 dolar ve 14,5 milyon dolar gerçekleşmemiş karı bulunuyor.

Analistler, short pozisyon arayan yatırımcıların bu adreslerdeki hareketleri takip etmesinin önemli olduğunu vurguladı. Verilerden anlaşılacağı üzere TRB’nin dolaşımdaki ve toplam arzı sadece bir düzine cüzdanda tutuluyor ve bu da ciddi piyasa manipülasyon risklerini beraberinde getiriyor.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %12 yükselen TRB, yazım esnasında 68,3 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!