Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Trader’dan Ethereum Analizi: Kritik Destek 8 Ayda 4. Defa Yükseliş Getirmişti!

TrendSpider LLC’nin Başkan Yardımcısı ve ünlü trader Jake Wujastyk, Ethereum’un (ETH) kritik bir dönüm noktasında olabileceğini belirtti.

Deneyimli isim Jake Wujastyk, Ethereum’un kritik bir bölgede konumlandığını işaret etti. Wujastyk tarafından 19 Ekim günü sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda, Ethereum’un bir alçalan üçgen formasyonuna sahip olduğu öne çıkarılırken üçgenin taban seviyesinin şimdiye kadar önemli bir destek olarak çalıştığı vurgulandı.

Trader, 22 Haziran 2022’den itibaren gelen VWAP (Hacim Ağırlıklı Ortalama Fiyat) desteğinin Ethereum fiyatına şimdiye kadar destek olduğunu ifade etti. Bununla birlikte analistin iması, bu desteğin kırılması durumunda yaşanabilecek ciddi bir düşüşün gerçekleşme ihtimaline yönelikti:

Ethereum 22 Haziran 2022’den gelen VWAP’nin son 8 ayda sert destek görevi görmesi ile alçalan bir üçgen düzeninde işlem görüyor.

Söz konusu destek seviyesi daha önce 4 defa yükseliş getirmişti. Grafiğe göre Ethereum destek seviyesine tekrardan geriliyor gibi görünüyor.

Ethereum özellikle yıl başından bu yana Bitcoin’e kıyasla kötü bir performans sergiledi. ETH/BTC paritesi halihazırda 2023 yılının en düşük seviyelerinde konumlanıyor.

Alçalan üçgen formasyonu genel kanıya göre fiyatın bir süreliğine daha fazla düşüş yaşayacağı beklentisi ile yorumlanır. Bu modelin kırılması genellikle fiyatın daha da düşmesine yol açabilmektedir. Öte yandan teknik analizde her zaman kesin sonuçlar olmadığını ve diğer göstergeler ve analiz yöntemleri ile birlikte kullanılması gerektiğini unutmamak önemli olacaktır.

VWAP, belirli bir zaman diliminde işlem gören varlığın ortalama fiyatını hesaplamak için hacmi dikkate almaktadır. Bir yatırım aracının VWAP değeri, bu yatırım aracının işlem gördüğü gün boyunca işlem gördüğü fiyatların hacim ağırlıklı ortalamasını temsil eder.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %4,1 yükseliş gösteren Ethereum, yazım esnasında 1.616 dolardan işlem görüyor. Bu noktada, analistin işaret ettiği VWAP destek seviyesi bir kez daha çalışmış gibi görünüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!