verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İngiltere Mali Davranış Otoritesi Yeni Dijital Varlık Direktörü Atadı

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) dijital varlıkları ve bu varlıklarla yapılan ödemeleri denetleyecek olan Ödemeler ve Dijital Varlık direktörlüğünü kurduğunu duyurdu.

FCA, resmi websitesinde yaptığı duyuruya göre direktörlüğün başına Matthew Long’u getirdi. Ekim ayında FCA’daki görevine başlayacak olan Long, şu anda ekonomik suçlar ve yasadışı finans faaliyetlerine karşı faaliyetler yürüten Ulusal Ekonomik Suç Merkezi (NECC) bünyesinde bir direktördür.

Ayrıca Long, NECC bünyesinde organize göçmenlik suçlarıyla, modern kölelikle, insan, uyuşturucu ve ateşli silah kaçakçılığıyla ve bu faaliyetlerden elde edilen gelirlerin aklanmasıyla mücadele etmiştir.

FCA, kripto para piyasaları ile ilgili faaliyetler yürüten firmalara, operasyonlarına İngiltere’de devam edebilmeleri için gerekli olan KYC / AML lisanslarını verirken, son tarihin yaklaşmasıyla baskıların artması üzerine Nisan ayında Victoria McLoughlin’i geçici olarak dijital varlıklar direktörü olarak atamıştı.

Sermaye piyasası uzmanlarına göre, Mali Davranış Otoritesi’nin şu an için görünen en büyük problemi lisans sürecinin oldukça uzun ve karmaşık olması. Bu yorucu süreç B2C2 ve blockchain.com gibi başka firmaların da diğer regülatörden lisans almayı tercih etmesine sebep olabilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!