verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

IOTA Fiyatı Firefly Cüzdanıyla Yükseldi

IOTA, beklenen Firefly cüzdanının beta sürümünü yayınladığını duyurdu. Haberin ardından MIOTA fiyatı yükselişe geçti.

IOTA (MIOTA), Firefly haberinin ardından CoinGecko’ya göre gün içinde yüzde 16 oranında değer kazandı ve 1,69 doların üzerine çıktı.

Firefly cüzdanının genel özellikleri

Minimalist olarak nitelendirilen Firefly cüzdanı, IOTA’nın Chrysalis güncellemesi için tasarlandı. Bu cüzdan, Chrysalis’e geçiş sürecinde önemli bir kilometre taşı olarak kabul ediliyor.

Geçiş sürecinin 21 Nisan’da başlayacağı Chrysalis, 28 Nisan’da hayata geçecek.

iota-firefly
Kaynak

Beta versiyonu sunulan cüzdanla Chrysalis ağının bir nevi nasıl görüneceğinin sinyallerinin verileceği belirtiliyor. Güvenli transferler, çok hızlı onaylama işlemleri ve tekrar kullanılabilen adresler gibi bazı özellikler kullanıcılara vadediliyor.

Cüzdan, Stronghold ve wallet.rs adlı iki açık kaynak koda sahiptir. Cüzdanın güvenlik, ölçeklenebilirlik, performans gibi temel işlevlerinde bu kaynak kodları işlev gösterir. Windows, Mac ve Linux kullanıcıları, Firefly beta sürümünü indirip kullanmaya başlayabilirler.

Gelecekte neler bekleniyor?

IOTA ekibi, beta sürümünü test ederken ortaya çıkabilecek çeşitli hataları düzeltmeyi hedefliyor. Aynı zamanda Chrysalis’e geçiş sürecinde kapalı bir grupla Ledger Nano ile beta sürümünde olmayan özelliklerin test edileceği söyleniyor.

Mobil sürüm gelebilir

Firefly’ın büyük bir ekip çalışması ürünü olduğunu dile getiren IOTA, gelecekte ekibin dijital varlık gibi çalışmaların yanı sıra mobil alanda da çalışmalar yapacağını ifade etti. Duyuruya göre Chrysalis yayınlandığında, ekip cüzdan için mobil versiyon yapmaya başlayabilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!