Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İsviçreli Dev Kamu Bankasından Bitcoin ve Ethereum Hizmeti İçin Ortaklık!

İsviçre’nin en büyük 5. bankası St. Galler Kantonalbank (SGKB), İsviçre merkezli kripto para bankası SEBA Bank ile ortaklık sağlayarak 2 kripto para için hizmetlerini başlattı.

Kantonalbank, müşterilerine Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için saklama ve alım-satım hizmeti sunmaya başladı. SGKB banka bu hizmeti güvenli ve sağlıklı bir şekilde sunabilmek için İsviçre merkezli kripto para bankası SEBA Bank ile anlaştı.

SGKB, müşteri talebine bağlı olarak daha fazla kripto para birimi için hizmetlerini genişletmeye açık olduğunu vurguladı. Banka tarafından yapılan açıklamada SEBA ile 2023 yılının başında bir sözleşme imzaladıkları ve kısa bir pilot programın ardından uygulamaya geçtikleri belirtildi.

St. Galler, kısmen İsviçre federal hükümetine bağlı 24 İsviçre kanton bankasından biridir. Kamusal bir banka niteliği taşıyan St.Galler, mevduat bankacılığı, kredi verme, yatırım bankacılığı ve sigortacılık gibi çeşitli finansal hizmetler sunar.

Gelişme hakkında açıklamada bulunan EBA Bank B2B ve Saklama Çözümleri Başkanı Christian Bieri, sağlanan anlaşmadan memnun olduğunu şu ifadelerle aktardı:

St.Galler Kantonalbank’ı kripto paralarla ilgili hizmetlerini genişletme konusundaki uzmanlığımızla destekleyebilmekten çok memnunuz. St.Galler Kantonalbank ve SEBA bu yılın başlarında sözleşmeyi imzaladı, kısa bir uygulama projesinin ardından SGKB artık seçilmiş bir grup müşteriye kripto para birimlerine erişim sunmaya başladı. İlk adımda Bitcoin ve Ethereum, diğer kripto para birimleri de kısa süre içinde bunu takip edecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!