verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İsviçreli Medya Devi, Maaşları Bitcoin ile Ödeyecek

Kripto paralar İsviçre’de kendine her geçen gün yeni bir kullanım alanı bulmaya devam ediyor. Kripto vadisi kuran, girişimlere rahat bir ortam sunan ve hükümütsel bazda da Blockchain teknolojisi ve kripto paralara ciddi destek veren İsviçre’nin bu hamlesi gerçekten de işe yaramışa benzerken, konuyla ilgili son haber ise İsviçreli medya şirketi Netzmedien AG’den geldi.

Netzmedien AG’den yapılan açıklamada şirketin bundan sonra vereceği maaşları Bitcoin cinsinden ödeyeceği ifade edildi. Bu haber, aslında şirketin tüm mal varlığının yarısına kripto paralara dönüştürmesinin ardından gelmesi ile, sürece hakim kişilere büyük bir sürpriz olmasa da, olay yine de büyük bir ilgi çekti.

Şirketten yapılan açıklamada çalışanlara hangi para birimi ile maaş almak istersiniz sorusunun yöneltildiği ifade edildi. İsviçre Frangı ve Bitcoin iki seçenek olarak ön plana çıkarken, yapılan oylama sonucunda kazanan da Bitcoin oldu.

Konuyla ilgili konuşan şirket CEO’su Heinrich Mayer ise, 2019 ortasından sonra kripto para ödemelerini kabul edeceklerini açıkladı. Mayer, şirket olarak sekiz teknoloji dergisi ve bir web sitesi sahibi olduklarını da hatırlatırken, kripto para maaş ödemelerine de değindi ve çıkan sonuçtan mutlu olduğunu açıkladı.

Mayer, yaptığı açıklamada çalışanların kendi fikrine göre daha fazla para kazanacağını ifade ederken, Bitcoin’lerin bir kısmını tutup daha sonra onları yüksek fiyattan satıp daha fazla para kazanabilirler, ifadelerini de kullandı.

Leave a comment