Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Joe Biden’dan Başkanlık Seçimi Öncesinde Bir Kripto Para Adımı Daha

ABD Başkanı Joe Biden, yaklaşan başkanlık seçimleri öncesinde ekibine kripto para yanlısı bir isim kattı.

Joe Biden’ın 2022’de kripto paralar hakkında imzaladığı başkanlık kararnamesinin yazarlarından biri olan Carole House, Biden yönetimine geri döndü.

Biden yönetiminin yeni danışmanı

LinkedIn paylaşımına göre Carole House, Beyaz Saray’daki Ulusal Güvenlik Konseyi’nin özel danışmanlığını yapacak. Burada “kritik altyapı politikalarına” ve siber güvenlik alanına yoğunlaşacak.

House, “güvenli dijital ekonomilerinin geleceğinin şekillenmesi” açısından önem taşıyan görevlerde yer alacağı için onur duyduğunu söyledi.

House, bundan önce kripto para sektöründe de faaliyet gösteren Terranet Ventures’ın yöneticilerinden biriydi. Kendisi daha önce Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ve Ulusal Güvenlik Konseyi gibi federal kurumlara danışmanlık yaptı.

House, geçmiş açıklamalarında kripto para regülasyonlarına netlik kazandırılmasının önemini vurguladı.

Blockchain Association yöneticilerinden Dave Grimaldi, House’un “pragmatik yaklaşımının Biden ekibine büyük fayda” sağlayacağını söyledi.

Kripto para rekabeti kızışıyor

Kripto paralar, ABD’deki başkanlık seçimleri yaklaşırken siyasi arenada önem kazandı. Başkan adayı Donald Trump, “Eğer kriptoyu destekliyorsanız Trump’a oy verirsiniz” açıklamasını yaptı. Trump’ın ayrıca bu yılki en büyük Bitcoin etkinliklerinden birinde sahne alması bekleniyor.

Biden yönetimi de bu süreçte kripto paralara yönelik daha olumlu bir yaklaşım izlemeye başladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!