Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

JPMorgan: Bitcoin Fiyatından Endişeliyiz

JPMorgan Chase Global Araştırma Başkanı Joyce Chong, kripto para piyasasındaki kurumsal yatırımcı sayısının arttığını açıkladı. Chong, buna karşılık piyasadaki değerlemelerin kendilerini “endişelendirdiğini” dile getirdi.

JPMorgan ekibinden Joyce Chong, CNBC’nin Trading Nation programına katıldı. Fintech sektöründeki gelişmelerin değerlendiren isim, Bitcoin ve kripto para piyasasındaki yükselişi de yorumladı.

“Adil değerinin” üzerinde

MicroStrategy gibi şirketler, geçen yıl itibarıyla kripto para piyasasına adım attı. JPMorgan’ın analizine göre kurumsal yatırımcılar, Bitcoin pazarına birkaç ayda 11 milyar dolarlık sermaye soktu. Chong, bunun sonucunda doğan gelişmeleri şöyle yorumladı:

“Kurumsal yatırımcıdan Bitcoin pazarına Eylül 2020’den beri 11 milyar dolar para akışı oldu, ki bu Bitcoin için yüksek bir meblağ. Ama piyasa değeri, aynı zaman zarfında 700 milyar dolar yükseldi. … Piyasadaki değerlemeler konusunda endişeliyiz. … Bazı değerleme modelleri, fiyatın adil değerin çok üstüne çıktığını gösteriyor.”

Ne kadar güvenli bir liman?

Kripto para piyasasındaki büyüme, kısmen alternatif yatırım aracı arayışına girmiş yatırımcılar ile açıklanıyor. Chong, bu yatırımcıların alternatif enstrüman aramayı sürdüreceklerini fakat Bitcoin’in henüz iyi bir hedge aracı olarak rüştünü ispat etmediğini söyledi.

Bloomberg analisti Mike McGlone, BTC’nin altın pazarından pay almaya başladığını fiyatın 100.000 dolar olabileceğini düşünüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!