verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kanadalı Genç “Kripto Kralı”nın ve Şirketinin Borçları Nedeniyle Lüks Araçlarına El Konuldu

“Kripto Kralı” olarak bilinen Kanadalı Aiden Pleterski ve sahip olduğu AP Private Equity Limited şirketinin lüks araçlarına el konuldu.

140’tan fazla yatırımcıya 35 milyon dolar borcu olduğu iddia edilen 23 yaşındaki Aiden Pleterski’nin iki McLaren, iki BMW ve bir Lamborghini aracına el konuldu. Ancak Pleterski’nin el konulan varlıkları, yatırımcılara olan borcunun oldukça altında kaldı.

Parasını Pletereski’ye veren ve henüz hiç geri dönüş alamayan yatırımcılar, Kripto Kralı’nın 11 araca sahip olduğunu ayrıca 4 lüks araç daha kiraladığını ve düzenli olarak özel jetlerle seyahat ettiğini söyledi. Yatırımcılar bunun yanı sıra Pleterski’nin göl kıyısında bir malikanede yaşadığını iddia ediyor.

Daha öncelerde açılan dava Pleterski’nin varlıklarının ve banka hesaplarının dondurulmasına neden olmuştu. Dava ilerledikçe iflas seviyesine geçildi ve birçok mal varlığına el konuldu.

Yatırımcıların arasında yer alan ve 60.000 dolar parasını Pleterski’ye kaptıran Diane Moore adlı davacı, yatırdığı para üzerinden haftada %10 ila %20 arasında kazanç elde edileceğini ve bunun %70’inin kendisine verileceğinin vadedildiğini söyledi.

Pleterski’nin avukatı iddialara karşı çıktı ve yatırımcılardan gelen iddiaların abartılı olduğunu söyledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!