Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Katarlı Milyarderden Facebook’a Kripto Para Davası!

Dünyaca ünlü söz yazarı ve şarkıcı Janet Jackson’ın eski eş Katarlı milyarder Wissam Al Mana, Facebook‘u kripto para reklamları ile ilgili dava etme kararı aldı. Al Mana, sahtekarların Facebook üzerinde kendi resmini kullanarak reklam yaptıklarını ve Facebook’un buna izin verdiğini iddia ediyor.

Özellikle Orta Doğu bölgesinde tanınan bir isim olan Al Mana, Facebook’un Avrupa içerisindeki ana merkezi Dublin’e de bir bildiri gönderdi. 23 Şubat tarihinde yapılan basın açıklamasına göre, Al Mana’nın ABD yerine Avrupa içerisinde bu davayı açma sebebi ise regülasyonlar.

ABD içerisinde Facebook’un bu davadan kurtulma şansının daha yüksek olduğunu ifade eden Al Mana’nın avukatı Paul Tweed, Avrupa içerisinde ise daha tarafsız regülasyonlar olduğunu belirtti. Al Mana artan şikayetler üzerine kendi resmi internet sitesi üzerinden de açıklama yaparak, hiçbir sosyal medya hesabını kullanmadığını belirtti. Al Mana’nın net varlığının 1 milyar avro’dan fazla olduğu ve Balenciaga, Hermes gibi ünlü markalarda hissedar olduğu biliniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment