verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Kredi Platformu Nexo Davalık Oldu: Yatırımcı Aileden 126 Milyon Dolarlık İddia

Kripto kredi platformu Nexo, platform üzerinde gerçekleştirdikleri kripto para çekme işlemlerinin engellendiğini iddia eden aynı aileye mensup 3 yatırımcı tarafından davalık oldu.

Yerel gazete CityAM’in haberine göre Nexo, 126 milyon dolar değerinde kripto para çekim işleminin engellendiğini iddia eden bir grup yatırımcı tarafından Londra Yüksek Mahkemesi‘nde dava edildi. Dava aynı aileye mensup toplamda 3 yatırımcı tarafından açıldı. İddiaya göre yatırımcılar yüklü miktarda para çekme talebinde bulununca, borsa söz konusu hesapları dondurdu.

Yatırımcılar ellerinde yüklü miktarda platformun yerel token’ı NEXO tutuyordu ve bu varlıklar para çekme talebinin bir parçasıydı. İddiaya göre önce hesapları donduran Nexo ardından yatırımcılara ellerindeki NEXO varlıklarını daha ucuz fiyattan kendilerine iade ederlerse hesapların açılacağı yönünde baskı kurdu.

Yatırımcıların mahkemeye sundukları bu iddialara karşılık Nexo ise söz konusu davayı bir “fırsatçılık” olarak nitelendirdi:

Nexo tokenlerinin satışı da dahil olmak üzere tüm işlemler iyi niyetle tamamlanmış, belgelendirilmiş ve icra sırasında davacılar tarafından nihai olarak kabul edilmiştir. Nexo tokenlerinin alım satımından önemli ölçüde kâr elde eden davacılar, tüm varlıklarını Nexo platformundan geri çekebildi.

Dava açan yatırımcıların avukatları, basın mensupları tarafından yöneltilen sorulara cevap vermemeyi tercih etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!