Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Borsasına Açılan Kara Para Aklama Soruşturması Kapandı!

Kripto kredi platformu Nexo’nun Bulgaristan’daki kara para aklama soruşturması delil eksikliği nedeniyle sonlandırıldı.

Yerel haber kaynaklarının bildirdiği üzere Bulgaristan Savcılığı, kara para aklama suçu işlediği iddiasıyla kripto kredi kuruluşu Nexo hakkında yürüttüğü soruşturmayı, suç işlendiğine dair herhangi bir kanıt bulunamadığı için sona erdirdi.

Bulgar yetkililer 2023 yılının Ocak ayında Nexo’nun “suç faaliyetlerini etkisiz hale getirmek” için bir soruşturma başlatmış ve soruşturma kapsamında firmanın Bulgaristan’daki ofisine baskın düzenlenmişti.

Nexo kurucu ortağı Antoni Trechev CoinDesk’e e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, Nexo’ya karşı yürütülen bu baskıların siyasi olduğunu söyledi:

Bulgaristan Savcılığı tarafından Nexo ve yöneticilerine karşı yapılan tüm suçlamaların düşürülmesi ve herhangi bir suçun bulunmadığının teyit edilmesi, Nexo’ya yönelik tüm saldırının siyasi olduğunu ve en başta gerçekleşmemesi gerektiğini kesin bir şekilde göstermektedir. Bu aynı zamanda isimlerimizi temize çıkarma konusunda uzun bir yol kat ediyor ve kriptodaki tüm iyi aktörler için bir haklı çıkarma olacaktır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!