Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Borsasından Bu Sayede Milyonlarca Dolar Çalındı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Kraken’dan milyonlarca dolar çalındı.

Blockchain güvenlik firması CertiK’in analizine göre Kraken’da bir güvenlik açığı bulunuyor.

Milyonlarca dolar çalındı

CertiK’in güvenlik ekibi, Kraken’da kullanıcıların yoktan yere token üretmesine imkan tanıyan bir güvenlik açığı tespit etti. Araştırmacılar, bunu Kraken ekibine kanıtlamak adına yüklü miktarda kripto para çaldı.

CertiK tarafından yapılan açıklamaya göre çalınan kripto paraların tamamı iade edildi. Bunların içinde 734,19 Ethereum, 29.001 USDT, 1.021,1 XMR bulunuyor.

Sorun giderildi

CertiK tarafından yapılan açıklamaya göre Kraken’dan yaklaşık üç milyon dolar değerinde kripto para çalınmış olmasına rağmen herhangi bir alarm çalmadı. CertiK, üst limitin ne olduğunu hala bulamadıklarını açıkladı.

CertiK’in açıklamasına göre Kraken’ın güvenlik ekibi, ihbarı aldıktan 47 dakika sonra sorunu giderdiğini belirtti.

Kraken’ın güvenlikten sorumlu yöneticisi Nick Percoco, sorunun kullanıcı deneyimi (UX) kaynaklı olduğunu ve hiçbir borsa kullanıcısının risk altında olmadığını söyledi.

Bu güvenlik açığı, kullanıcıların hesaplarından para çalınmasına değil yalnızca yoktan yere kripto para basılmasına yol açıyordu. Percoco, adını vermemekle birlikte, CertiK ekibinin yöntemlerini eleştirerek neredeyse 3 milyon dolar kadar fazla para çalmalarına gerek olmadığını söyledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!