Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bernstein Analistleri Bitcoin İçin 10 Yıllık Senaryo Çizdi: Hedef 1 Milyon Dolar!

Varlık yönetim şirketi Bernstein, Bitcoin (BTC) için 10 yıllık döngü tahminini paylaştı.

Bernstein 19 Haziran Çarşamba günü yayınladığı raporda, Bitcoin’in hem kısa vadeli hareketlerine hem de gelecek 10 yıllık döngüsüne yer verdi.

Söz konusu raporda, 2024 yılının üçüncü ve dördüncü çeyreğinde spot Bitcoin ETF’lerine yönelik kurumsal talebin güçleneceğine işaret edilirken kurumların ve büyük özel bankaların bu alanda yatırımlara başlayacağı öngörüldü.

Spot ETF benimsemesi Truva Atı gibi olacak

Kurumsalların spot Bitcoin ETF benimsemesinin Truva Atı işlevi göreceğini belirten analistler, bu yılın sonuna doğru ve önümüzdeki yıllarda özellikle büyük kuruluşların ve sermayelerin bu alana akın etmesiyle yeni bir forma ulaşacağını kaydetti.

Henüz spot Bitcoin ETF’lerini gözlemlemekle yetinen bu aktörlerin oyuna dahil olmasıyla birlikte, sınırlı arza sahip olan Bitcoin’in ciddi bir arz şokuyla karşılaşabileceği vurgulandı.

Analistler, Bitcoin’in 2025’te 200.000 dolara, 2029’da 500.000 dolara ve 2033’te 1 milyon dolara ulaşacağını öngördü. Bu döngüler içerisinde kaçınılmaz düşüşlerde görüleceğinin altı çizildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan analistler Gautam Chhugani ve Maihka Sapra, konu hakkında yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bitcoin ETF’lerinin 3./4. çeyrekte büyük aracı kurumlarda ve büyük özel banka platformlarında onaylanmanın eşiğinde olduğunu görüyoruz

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!