Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analistler Ethereum Fiyatını 4 Bin Doların Üstüne Çıkaracak Şeyi Açıkladı

Kripto para analistleri, Ethereum (ETH) fiyatını toparlayan iki gelişmeyi açıkladı.

CoinGecko verilerine göre bu hafta kısa süreliğine 3.400 doların altına kadar düşen Ethereum (ETH) fiyatı, yeniden 3.600 doların üstüne çıktı.

Soruşturma sonlandırıldı

QCP analistlerine göre Ethereum fiyatındaki yükseliş, iki gelişmeden kaynaklandı. Bunların ilki, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum 2.0 ile ilgili soruşturmasının sonuna geliyor olmasıydı.

Bu, Ethereum satışlarının menkul kıymet statüsünde olduğu iddialarının sonlanması anlamına geliyor. MetaMask’ın geliştirici şirketi Consensys, konuyla ilgili olarak, “Ethereum SEC’den kurtuldu” açıklamasını yaptı.

Spot ETF’ler geliyor

SEC, ABD’de spot Ethereum ETF’si kurmak için sunulmuş 19b-4 dosyalarını geçen ay onayladı. Bunların piyasaya girmesi için S-1 dosyalarının da onaylanması gerekiyor.

İddialara göre potansiyel ihraççılar, SEC’nin geri dönüşlerine yanıt vermeye başladılar ve dosyalarının güncel halini bu haftanın sonuna kadar sunmuş olacaklar. Analistlere göre bunların etkisi, opsiyon piyasasında artan alımlarla hissedilmeye başladı.

QCP analistlerine göre spot Ethereum ETF’lerine spot Bitcoin ETF’lerine akan paranın %10-20’sinin akması, Ethereum fiyatını 4 bin doların üstüne taşıyabilir. Ethereum, kendi fiyat rekorunu 4 bin 800 dolar ile kırmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!