verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Fonları Geçen Hafta Küçüldü, Yatırımcılar İkiye Ayrıldı

Dünya genelindeki kripto para yatırımcıları arasında geçen hafta bazı bölgesel farklılıklar yaşanırken, kripto para fonlarında küçülme gözlemlendi.

CoinShares tarafından aktarılan bilgilere göre kripto paralara yatırım yapmayı sağlayan ürünlerden geçen hafta net 17 milyon dolar değerinde para çıkışı oldu.

Geçen haftaki bu değişim, yatırımcılar arasındaki bir bölgesel ayrımı yansıtıyor. Avrupa’da konumlanmış yatırım ürünleri geçen hafta boyu 20 milyon dolar büyüme gösterse de, toplam sayı Kuzey Amerika’daki borsalardan 36 milyon dolar çıkması sonucunda eksiye düştü.

CoinShares ekibinden James Butterfill’e göre yatırım ürünlerindeki bu haftalık küçülme, piyasada bearish bir algı olduğunu söylemek için yeterli değil.

Ona göre bu değişim, hem işlem hacimlerindeki düşüşten hem de bazı yatırımcıların kar satışı yapmaya başlamasından kaynaklanıyor olabilir.

Geçtiğimiz hafta en çok paranın çıktığı ürünler, bitcoin (BTC) yatırım ürünleri oldu. Bunlardan net 20,9 milyon dolar çıkarken, altcoinler için kurulmuş yatırım ürünlerine toplamda 3,9 milyon dolar aktı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!