verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Fonlarına Girişler Devam Ediyor: “Short Bitcoin” Fonlarından Çıkış

Dijital varlık yöneticisi CoinShares tarafından paylaşılan verilere göre kripto para piyasasındaki kurumsal fonlara geçtiğimiz hafta içerisinde net 8,3 milyon dolarlık para girişi oldu.

Coinshares’in resmi blog sayfasında paylaşılan verilerde, son zamanlarda düşük giriş-çıkışların devam ettiği belirtildi. Ayrıca bu haftaki 8,3 milyon dolarlık giriş ile birlikte 7 haftada yaşanan toplam fon çıkışı 85 milyon dolara düştü.

CoinShares yaptığı paylaşımda, Ethereum’da uzun süredir yaşanan para çıkışının durduğunu belirtirken Bitcoin’e geçen haftanın ardından bu hafta da küçük miktarda fon girişi yaşandığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta Bitcoin’e ve birçok kripto para fonuna para girişi yaşanırken short (kısa) Bitcoin fonundan 5,1 milyon dolar para çıkışı görüldü. Altcoinlere ise toplamda 2 milyon dolar değerinde küçük miktarlarda para girişi oldu. Cardano’ya 100 bin dolar, Cosmos’a 400 bin dolar ve Ripple’a 500 bin dolar girişi görüldü.

Geçen hafta toplam 6,9 milyon dolar fon girişi yaşayan Ethereum, yılın başından bu yana en fazla çıkış yaşanan yatırım ürünlerinden biri olarak bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!