Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Fonlarında Son Durum: Ethereum Rakibi Altcoin’e Rekor Kurumsal Giriş!

Bitcoin (BTC) 27 bin dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışırken kurumsal kripto para fonlarında 2. hafta üst üste giriş görüldü. 

Coinshares resmi blog sayfasında paylaştığı verilerde, kurumsal kripto para fonlarında üst üste ikinci hafta giriş olduğu belirtildi. Geçtiğimiz hafta kurumsal kripto para fonlarına net 78 milyon dolarlık para girişi olurken Solana’da yaşanan devasa para girişi büyük ilgi topladı.

Kurumsal kripto para fonlarında geçtiğimiz haftalarda da olduğu gibi ilk sırada 42,7 milyon dolarla yine Bitcoin (BTC) yer aldı. Ancak Solana’daki para girişi yatırımcıları heyecanlandırdı.


Öte yandan Ethereum’a (ETH) 7 hafta gibi uzun bir sürenin ardından 10,2 milyon dolar ile fon girişi olurken bu sene çok fon çıkışı yaşanan short (kısa) Bitcoin fonuna da 1,2 milyon dolarlık giriş gözlemlendi.

Solana’ya (SOL) rekor para girişi!

Altcoinlerde normal şartlarda çok fazla hacim görülmezken geçtiğimiz hafta Solana’da yaşanan giriş ağızları açık bıraktı. Bu yılın 28 haftasının 24 haftasında fon girişi yaşanan Solana, 24 milyon dolar yatırım ile yine en çok ilgi gören altcoin oldu. Geçtiğimiz hafta Solana’nın 2022 yılının Mart ayından bu yana en yüksek yatırım aldığı hafta oldu. Bu denli büyük yatırım kurumsal yatırımcıların Solana’da boğa eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Cardano’ya (ADA) da 200 bin dolarlık fon girişi yaşandı.

Öte yandan neredeyse hiçbir ülkeden para çıkışı olmazken Almanya ve İsviçre büyük para girişlerine tanıklık etti. Almanya’da 37,3 milyon dolarlık İsviçre’de ise 31,3 milyon dolarlık para girişi gözlemlendi. Girişlerin %90’lık kısmı Avrupa‘dan geldi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!