verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Madenciliği Ekipmanlarını Üreten Canaan, Halka Arz Edilebilir

Geleneksel ekonomi piyasasının devleri birer birer kripto para piyasasına girmeye  hazırlanırken, bu hamleyi hızlandırabilecek ve etkiyi arttırabilecek bir başka şey de, kripto para madenciliği ekipmanlarını üreten Canaan’ın borsaya açılma fikri olabilir. Eğer şirket halka açılırsa, birçok kişi akıllı televizyonları üzerinden her gün kripto para madenciliği yapabilir…

Canaan, Halka Açılmak İçin Hangi Pazarı Seçecek?

Birçok bitcoin madencisinin ismine hayli aşina olduğu ASIC madencilik ekipmanlarını üreten Avalon group’un bağlı olduğu şirket olan Canaan Teknoloji Group, yakın zamanda Hong Kong ya da Amerika Birleşik Devletleri borsalarında, halka açılmayı planlıyor.

Aslen Çin merkezli olan firma, ülkedeki ekonomik sorunlar ve kayıt işlemlerinin bir türlü ilerlememesi sebebiyle Çin’de halka açılmak fikrinden vazgeçerken, bu iş için belirlenen en önemli iki adayın Hong Kong ve Amerika Birleşik Devletleri olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili konuşan şirketin başkan yardımcısı Jianping Kong, dünya çapında bir şirket olduğumuz için, daha global düşünüyor ve Çin’de borsaya girmek istemiyoruz, derken, Canaan şirketi halka açılma kararını Çin dışında uygulayacak olmaları ile, ülkedeki kripto paralara karşı olan olumsuz bakış ve yaptırımların da hiçbir alakası olmadığını ısrarla ifade etti. Kong, ayrıca sonraki dönemde, Çin’de de borsa faaliyeti gösterebileceklerini belirterek kapıyı kapatmadı.

Madencilik Yapan Televizyonlar mı Geliyor?

Olası bir borsaya girip halka açılma planının yanı sıra, geçtiğimiz yıl tam 1 milyar Çin yeni’nin üzerinde gelir elde ettiği açıklanan Canaan group’un başka büyük açılım planları da mevcut.

Canaan’ın kurucusu ve CEO’su olan N G Zhang, şirketin yakın dönemde sırf Pekin şubesi için 200 kişiyi işe almayı planladığını ve bu kişilerin büyük bir çoğunluğunun Araştırma & Geliştirme biriminde çalışacağını açıklarken, yakın zamanda daha da fazla kişinin işe alınıp istihdam edilebileceğinin de sinyallerini verdi.

Canaan’ın sektörde önde gelen yapısını ve müşteride oluşturduğu itibarını kullanarak yeni ve sıra dışı ürünler üretmesi de gündemde. Bunlardan biri de, kripto para madenciliği yapan televizyonların üretilmesi fikri. Yine aynı zamanda bazı yapay zeka çözümleri de özellikle Litecoin‘in madencilik ile çıkarılması konusunda şirketin gelecekte sunmayı plandığı ürünlerden biri.

Canaan, aynı zamanda Çin hükümetinin yerel kurumlara verdiği destekten de hayli memnun. Yabancı iştirakini ülkede azaltmak isteyen Çin yönetimi, kendi değerlerine sahip çıkmaya çabalarken, konuyla ilgili konuşan Kong, şunları söyledi:

”Çok iyi ve başarılı bir firma olarak, hükümet tarafından bize destek verildiğini ve yasalar ile korunma altına alındığımız görmek güzel.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment