Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Piyasasında Büyük Darbe: 409 Milyon Dolar Piyasadan Silindi

Kripto para piyasası, son 24 saat içerisinde %3,5 oranında değer kaybetti.

CoinGecko verilerine göre kripto para piyasasının toplam değeri, 2,68 trilyon dolara düştü. Bu değer hafta içinde 2,78 trilyon dolara kadar çıkmıştı.

On binlerce trader zarara girdi

Coinglass verilerine göre kripto para piyasasındaki düşüş, yüz binden fazla trader’ı zarara soktu.

Son 24 saat içerisinde toplamda 409,6 milyon dolar değerinde pozisyon likide oldu. Toplamda 147 bin 148 yatırımcının pozisyonu kapandı.

CoinGecko’ya göre Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), BNB ve Solana (SOL) gibi büyük coinler, günlük olarak sırasıyla %2,6, %3,4, %2,1 ve %5,4 oranında değer kaybetti.

Likide olan en büyük pozisyon, OKX’teki 5,2 milyon dolarlık ETH-USD-SWAP pozisyonuydu.

24 saat içerisinde en fazla likidasyon, 177 milyon dolar ile Binance borsasında görüldü. Onu 137 milyon dolar ile OKX, 34 milyon dolar ile Huobi izledi.

Likide olan pozisyonların 361 milyon dolarlık kısmı, uzun (long) pozisyonlardan oluşuyor. Likide olan kısa (short) pozisyonların değeri ise 48 milyon dolar civarında.

Bu pozisyonların büyük bir kısmı, piyasa değeri küçük olan altcoinlerden alınmıştı. Likidasyona uğrayan pozisyonların 69,9 milyon doları Bitcoin’den (BTC), 58,9 milyon doları Ethereum’dan (ETH), 21,24 milyon doları ise Solana’dan (SOL) oluşuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!