Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Satmıyoruz Demişti, Portföy Aksini Söylüyor

Andreessen Horowitz’in (a16z) ortaklarından Chris Dixon, halka kripto para satmadıklarını söylemişti ama şirketin portföyü aksini söylüyor.

Chris Dixon, yakın zamanda verdiği bir röportajda, “Dahil olduğumuz hiçbir şirket – ki bunu yapmalarına izin de vermeyiz – halka token satmıyor.” açıklamasını yapmıştı.

Andreessen Horowitz’in portföyü ise ortaya daha farklı bir tablo çıkarıyor. Şirketin yatırım yaptığı DFINITY, kuruma “bağış yapan” kuruluşlara Internet Computer (ICP) token dağıtmıştı.

Şirket ayrıca piyasaya girdiği gün batan Fei adlı algoritmik stablecoin projesine yatırım yapmıştı. Fei, piyasaya girerken yatırımcılara hem FEI hem de TRIBE adlı yönetişim token’ını sattı. Daha sonra mahkemede bunların kayıt dışı menkul kıymet satışı olduğu açıklanmıştı.

A16z bunların yanı sıra Binance Launchpad aracılığıyla AXS satışı yapan ve Axie Infinity’yi geliştiren Sky Mavis’e yatırım yaptı.

Şirketin portföyünde ayrıca PROOF Collective’i geliştiren ve bu NFT’leri açık artırma usulüyle satışa çıkaran PROOF ve Bored Apes NFT koleksiyonunu geliştiren Yuga Labs bulunuyor.

Tüm bunlar, Dixon’ın a16z’nin halka kripto para satmadığı yönündeki açıklaması hakkında soru işaretleri doğurdu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!