Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Şirketi SEC’ye Karşı Çıktı: “Çifte Standart” Dedi!

Kripto para şirketi DEBT Box, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) karşı mücadelesini sürdürüyor.

DEBT Box, SEC’nin şirkete karşı açtığı davanın düşürülmesi yönündeki hamlesinin reddedilmesi için mahkemeye talepte bulundu.

SEC, binlerce müşteriyi 49 milyon dolar dolandırdığı iddiasıyla geçen yıl DEBT Box aleyhinde dava açtı. SEC, aralık ayında DEBT Box ile ilgili doğru olmayan iddialarda bulunduğunu itiraf etti.

Hakim, SEC’nin “yanlış ya da aldatıcı” ifadeler kullandığını söyledikten sonra SEC, davayı geri çekmeyi planladığını söyledi. SEC, mahkemeden özür dilemiş olsa da DEBT Box, davanın aslen planlandığı şekilde ilerlemesini ve 7 Mart’ta bir duruşma düzenlenmesini istiyor.

DEBT Box avukatları, mahkemeye şunları söyledi:

“SEC çifte standart istiyor. Federal mahkemelerin kendisine onun düzenlediğini iddia ettiği (kuruluşlara) davrandığından daha farklı davranmasını istiyor. Bir kişinin ya da kuruluşun menkul kıymetler piyasalarında somut olarak yanlış veya aldatıcı ifadeler kullandığından şüphelenildiğinde SEC, federal menkul kıymetler kanunları kapsamında suçlamalarda bulunuyor ve mahkemeden elde edebileceği en ağır maddi ve gayri maddi yaptırım kararlarını almaya çalışıyor.”

SEC’nin mahkemeden özür dilemesinin faydasının olmadığını belirten DEBT Box, SEC’nin kendi dava açtığı şirketlere ikinci bir şans tanımadığı gibi kuruma da ikinci bir şans tanınmamasını istiyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!