Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Şirketi Blockstream Bitcoin Yatırım Aracının 2. Satışını Başlatıyor!

Kripto altyapı şirketi Blockstream, aşırı talebe kayıtsız kalamadı ve ASIC (BASIC) Note’un  ikinci serisini başlatacağını açıkladı.

Blockstream ASIC Note’un ilk serisinin aşırı talep görmesinin ardından, Bitcoin ASIC’lere yatırım yapan ikinci serisini başlatacağını duyurdu.

İlk seri, eylül ayında 5 milyon dolarlık hedefin üzerinde yatırım toplamıştı. İkinci seri, lüksemburg merkezli dijital menkul kıymet platformu Stokr ile işbirliği içinde, ABD dışındaki yatırımcılara yönelik olacak. İkinci seri Blockstream ASIC Note’un lansman tarihi henüz açıklanmadı.

Blockstream CEO’su ve kurucusu Adam Back, atılan bu stratejik adımın şirketi benzersiz bir konuma taşıyacağını belirtti:

İkinci seri ile bu momentumu değerlendirmeyi ve Bitcoin ASIC pazarına stratejik bir giriş noktası sunmayı amaçlıyoruz. Verimli madencilik edinimi ve güçlü endüstri ilişkileri, bizi yaklaşan 2024 halving ve sonrasında benzersiz bir konuma getiriyor.

Blockstream ASIC Note, yatırımcıların Bitcoin ASIC madencilik cihazlarına erişmesinin bir yolunu sunan sermaye artırımıdır. Her bir ASIC Note, Bitcoin cinsinden ihraç edilir ve yatırımcılara notun vadesi geldiğinde, notun değeri kadar Bitcoin alma hakkı verir.

Blockstream, Bitcoin madenciliği için donanım ve yazılım üreten bir şirkettir. Şirket, Bitcoin ağının güvenliği ve ölçeklenebilirliği için önemli bir oyuncu olarak kabul edilmektedir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!