verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Yatırım Şirketinden Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: 2024 İçin Hedef Verdi

Kripto yatırım şirketi Pantera Capital, geçmiş verilerden yola çıkarak Bitcoin’in (BTC) 2024’te gerçekleşmesi beklenen halving’den (yarılanma) sonra 149 bin dolar hedefine ulaşabileceği yönünde tahminde bulundu.

Pantera’nın yakın tarihte yayınladığı bir rapora göre Bitcoin’de bir sonraki yarılanmanın 20 Nisan 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor. Yarılanma sonucunda madencilik ödülleri blok başına 6,25 BTC’den 3,125 BTC’e düşecek. Bu bilgiler ışığında şirket, talebin değişmediği senaryoda dahi arzın kısılmasına bağlı olarak Bitcoin’in yükselişe geçeceğini ifade etti.

Raporda, geçmiş veriler ele alındığında Bitcoin’in yarılanmadan yaklaşık 1,3 yıl öncesinde dip seviyeleri gördüğü ve yarılanmadan 1,3 sene sonra ise yeni zirveler oluşturduğu öne sürüldü. Rapora göre her yarılanmanın piyasa üzerinde yaklaşık 2,6 yıllık aktif etkisi bulunuyor.

Şirket, tarihin tekerrür etmesi durumunda 30 Aralık 2022’de fiyatın dibe vurması gerektiğini ardından 2024’te bir ralli yaşanmasını ve yarılanma sonrasında ise güçlü bir boğa piyasası görülmesini beklediklerini ileri sürdü.

Raporda, fiyat konusunda geçmiş rallilerdeki yükselişleri baz alan Pantera tarafından paylaşılan grafikte Bitcoin’in yarılanma tarihinde 35 bin dolar olması gerektiği, yarılanma sonrasında ise 148.636 dolara kadar yükselmesinin beklenildiği ifade edildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!