Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kriptoda İstihdam Darbesi: Bir Şirkette Daha Toplu İşten Çıkartma

Kripto para güvenlik şirketi Ledger, makroekonomik gelişmeler sebebiyle toplu işten çıkarma yoluna gitti.

Ledger CEO’su Pascal Gauthier, şirketin sürdürülebilirliği açısından çalışan kadrosunda küçülmeye gidildiğini açıkladı:

Makroekonomik zorluklar sebebiyle gelir elde etmekte zorlanıyoruz ve hem piyasa koşulları hem de iş dünyasının gerçekleri sebebiyle global çaptaki çalışanlarımızı azaltmak zorundayız. Ne yazik ki bu, zor bir karar vererek Ledger çalışanlarında %12 kesinti yaptığımız anlamına geliyor.

Duyurunun yapıldığı sıradaki Linkedin verilerine göre şirketin yaklaşık 734 çalışanı bulunuyordu. Bu, yaklaşık 88 Ledger çalışanının işine son verildiği anlamına gelebilir.

Kripto para borsası FTX’in yaşadığı çöküş, yatırımcıların Ledger’a duyduğu ilgiyi artırmıştı. Şirketin geliştirdiği donanım cüzdanları sayesinde yatırımcılar, kripto paralarını güvenli yerlerde saklayabiliyor.

Ledger, bu yılın başında düzenlediği yatırım turu sonucunda 109 milyon dolar toplayıp, 1,4 milyar dolar değerleme elde etmişti.

Kripto para sektöründe yaşanan ayı piyasası ve yasal gelişmeler, birçok şirketin toplu işten çıkarma kararı almasına yol açtı. En büyük kripto para borsası Binance, yaz döneminde 1.000’den fazla çalışanını işten çıkarmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!