verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Küresel Borç 243 Trilyon Dolara Çıktı, İnsanlar Bitcoin’e Güvenmeye Başladı

Dünya genelindeki toplam borç miktarı 243 trilyon dolar gibi devasa bir seviyeye ulaşmış durumda. Ayrıca küresel hisse piyasalarının geleceği pek parlak görünmüyor. Tüm bu olumsuz gelişmeler, insanları kripto para piyasasına girmeye teşvik ediyor olabilir.

Dünya’daki toplam borç miktarı geçtiğimiz son on yıl içerisinde yüzde 50 oranında artış gösterdi. Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) tarafından yayınlanan veriler, borç miktarının geçtiğimiz yıl içerisinde biraz azaldığını ancak sonradan yeniden yükseldiğini gösteriyor. Bu yükselişle birlikte 243 trilyon dolarlık, tabiri caizse dağ gibi bir borç yığınıyla karşı karşıyayız.

Küresel piyasalar zorlu bir dönemden geçmeye devam ediyor. Ayrıca bazı ekonomistler önümüzdeki birkaç yıl içerisinde yeni bir ekonomik krizle karşı karşıya kalınacağını düşünüyorlar. Küresel piyasalardan umudunu kesen pek çok kişi kripto para piyasasına geçiş yapıyor olabilir.

Bloomberg tarafından yapılan bir haberde finans piyasalarındaki borç miktarının kısa süre önce 3.3 trilyon dolarlık artış gösterdiği ve “hisse piyasalarındaki karamsarlığın Bitcoin piyasasını kalkındırdığı” belirtiliyor.

Buna benzer bir yorumu Bitconist gibi kaynaklarda da görmek mümkün. Bu kaynaklar küresel piyasaların geleceğinden endişelenen Wall Street yatırımcılarının kripto para piyasasına geçiş yapmaya başladıklarını öne sürüyorlar.

Geleneksel finans piyasaları ile kripto para piyasası arasında gerçekten böyle bir bağ var mı bilemiyoruz. Bu ikili arasında doğrudan bir ilişki varsa dahil ilerleyen zamanlarda ne gibi sonuçlar göreceğimizi söylemek güç.

Leave a comment