Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurumsal Balinadan Binance’e 70 Milyon Dolarlık Ethereum Transferi

Yaklaşık 200 milyon dolarlık bir kurumsal balina, 7 aydan uzun süredir devam eden hareketsizliği ardından Binance’e 70 milyon dolarlık Ethereum (ETH) transfer etti.

On-chain analisti EmberCN 26 Temmuz tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide97.300 ETH’ye sahip bir kripto cüzdanının dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e 68,8 milyon dolar değerinde 37 bin ETH transfer gerçekleştirdiğini aktardı.

Verilere göre transfer, cüzdanın 7 aydan fazla bir süre devam eden hareketsizliğin ardından geldi. Balinanın hesabında 37 bin ETH’lik transferin ardından 113 milyon dolar değerinde 60.301 ETH kaldı.

İlgili fonların geçtiğimiz yılın eylül ayında bir başka cüzdandan bu adrese aktarıldığı görüldü. Fonların ana kaynağı incelendiğinde balinanın, söz konusu Ethereumları kripto para borsaları OKX ve Huobi’den aldığı ve ortalama maliyetinin 3.693 dolar olduğu tespit edildi.

Bu kapsamda cüzdanın Binance’e aktardığı fonları sattığı varsayıldığında Ethereum başına zararının 1.817 dolar, toplam zararının ise 67,2 milyon dolar olacağı ortaya kondu.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %0,3 değer kaybeden Ethereum, son 24 saat içerisinde %1,5 değer kazanarak yazım itibariyle 1.877 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!