Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurumsal Yatırımcı Yüz Milyonlarca Doları Kripto Para Borsalarına Gönderdi

Kurumsal yatırımcı Tether (USDT) hazinesinden yüz milyonlarca dolar çekerek bunu kripto para borsalarına gönderdi.

Kripto para piyasası geçtiğimiz yıl kasım ayında yaşanan FTX iflasının yaralarını kapatırken kurumsal yatırımcılarda piyasaya girmeye devam ediyor.

On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından aktarılan verilere göre kurumsal bir şirkete ait kripto para cüzdanı, Tether hazinesinden 412 milyon USDT aldı. Balina alım işlemlerini 20 Ekim tarihinden bu yana kademeli olarak gerçekleştirdi.

Kurumsal balina 412 milyon USDT’nin hepsini parçalar halinde kripto para borsaları Binance, Coinbase, OKX ve Kraken’e transfer etti. Lookonchain yapılan bu transferleri kurumsalların kripto para piyasasına yönelik artan ilgisi olarak tanımladı.

Piyasa uzmanları kurumsal yatırımcının elindeki bu stablecoinler ile Bitcoin (BTC) ve altcoin yatırımı yapacağını dile getirdi. Son 4 haftadır aralıksız olarak yükselişine devam eden kripto para piyasa değeri son olarak 1,3 trilyon dolar seviyesini de kırmayı başardı. Bu hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların piyasaya daha fazla dolar dahil ettiği şeklinde yorumlandı.

Özellikle ABD’nin spot Bitcoin borsa yatırım fonunu onaylama ihtimallerinin konuşulduğu bu günlerde kurumsalların ilgisi de giderek katlandı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!