Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurumsallar Bitcoin’den Ümidi Kesmedi: Beklenen Fiyat Belli Oldu!

Bitcoin (BTC) özelindeki opsiyon verileri, kurumsal yatırımcıların yükseliş beklentisine işaret ediyor.

Bitcoin opsiyonlarının put-call oranı, analistlerin belirttiğine göre, Haziran ayı sonundaki üç aylık vade sonu öncesinde iyimserliğini korumayı başardı.

Mt. Gox ve Almanya tarafından gelen Bitcoin satışlarına rağmen opsiyon piyasalarının pozitif kalması, analistler tarafından dikkat edilmesi gereken bir veri olarak yorumlandı.

Bitcoin için 65 bin dolar ve üstü talep fazla

Cube.Exchange CEO’su Bartosz Lipinski The Block’a verdiği demeçte, özellikle 65 bin dolar ve üzeri seviyelerinden itibaren call opsiyonlarının put opsiyonlara göre fazla olduğunu söyledi. Bunun, yükseliş yönlü bir ivmenin gelmesi durumunda boğaların hazır olacağı anlamına geldiğini vurguladı:

Özellikle 65.000 dolar ve üzeri seviyelerden itibaren call opsiyonlar put opsiyonlardan çok daha fazla. Bu, ayın başında sahip olduğumuz yükseliş eğiliminin bir sonucu olarak değerlendirilmeli, Alman yetkililerin büyük miktarda bitcoin satması, spot Bitcoin ETF’lerinden geçen hafta yaklaşık $900 milyon çıkış yaşanması ve son zirvelerden önemli bir düşüş görülmesi gibi mevcut duruma değil.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!