Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurumsallar ve Balinalar Bir Altcoin’e Odaklandı: İşlem Hacminde 37x Büyüme!

Ethereum (ETH) katman-2 (L2) ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) ağındaki “büyük” işlem hacmi son 1 aylık periyotta ciddi artış yaşadı.

Kripto para piyasası yükseliş yönlü ivmesini korurken piyasaya giren para miktarı da artmaya devam ediyor. Bu artış özellikle piyasasının gözde kripto paralarının işlem hacimlerinde gözle görülür şekilde takip edilebiliyor.

On-chain veri platformu IntoTheBlock tarafından aktarılan bilgilere göre Polygon ağındaki işlem hacmi son 1 ayda %3.800’lük artış sergiledi. IntoTheBlock  bu veriye 100.000 doların üzerindeki işlemleri dahil etti. Polygon ağı bu devasa işlem hacmi artışıyla Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) açık ara farkla geride bıraktı.

Veri platformu konu hakkındaki paylaşımında dikkat çeken şu ifadelere yer verdi:

30 gün öncesine kıyasla Bitcoin’in işlem hacminde %80, Ethereum’un %170 ve Polygon’un %3.800’ün üzerinde artış görmesi ile kurumsal ve balina talebi güçlü bir şekilde arttı.

MATIC fiyatı büyük işlem hacmindeki artışın bir sonucu olarak Temmuz ayından bu yana ilk kez 0,80 doların üzerine çıktı. CoinGecko verilerine göre son 1 ay içerisinde %45 yükselen MATIC 0,693 dolar seviyesinden 0,923 dolara ulaştı. MATIC yazım esnasında 0,887 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!