Litecoin ağında geçtiğimiz hafta ağ tarihinin en büyük para transferi gerçekleşti. Toplamda 1,15 milyon adet LTC, bir adresten bir diğerine transfer edilirken, bu rakamın dolar...

Litecoin Tarihinin En Büyük Gönderimi Gerçekleşti: Gönderim Ücreti Dudak Uçuklatacak Cinsten

litecoin

Litecoin ağında geçtiğimiz hafta ağ tarihinin en büyük para transferi gerçekleşti. Toplamda 1,15 milyon adet LTC, bir adresten bir diğerine transfer edilirken, bu rakamın dolar karşılığı ise tam 61 milyon dolar.

İşin ilginç yanı ise, bu transfer için sadece 0,00922 LTC yani 0,5 dolar harcandı. 1,15 milyon adet LTC’yi alan adres ise, ağdaki en fazla LTC bulunduran cüzdan olma ünvanını da böylelikle ele geçirmiş oldu.

SegWit sayesinde yapılan işlemin maaliyetinin bu kadar düşük olmasında da bu teknolojinin büyük bir rol oynadığı ifade ediliyor. Hem daha hızlı hem de daha ucuz bir transfer imkanı sunan teknoloji, kullanıldığı ağların bu sayede ölçeklenebilirliğine büyük bir katkı sağlamayı başarıyor.

Bu arada cüzdanın kime ait olduğu henüz bilinmiyor. Yapılan çeşitli yorumlara göre, bu adres bir fona da ait olabilir. Litecoin.com isimli Twitter hesabından yapılan açıklamada ise, şu ifadeler kullanıldı:

”1 milyondan fazla Litecoin gönderimi (yaklaşık 61 milyon dolara denk geliyor) sadece 50 centlik bir gönderim ücreti karşılığında diğer hesaba geçti.”

SegWit’in aynı zamanda güvenliği de arttıran bir etkisi olduğu, uzunca bir süredir kripto para piyasalarının zaten bildiği bir şey. Konuyla ilgili Twitter’da yapılan yorumlarda LTC’nin bu başarısına birçok kişi övgüler yağdırdı. Bu arada, Bitcoin’de LN ve SegWit kullanılarak yapılan gönderim işlemleri de bu ucuzlukta. Aslında LTC’nin 50 centlik işleminin de daha ucuz olması gerekiyor ancak büyük işlemlerde 6 farklı doğrulama gerçekleştiği için bu rakam biraz daha artıyor.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.