verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

DAI’nin Geliştiricisi MakerDAO’da İç Çatışmalar Sürüyor

MakerDAO‘nun CTO’luğunu üstlenen Andy Milenius, geçtiğimiz günlerde açık bir mektup yayınlamış ve şirketteki bazı iç çatışmalara dair endişelerini dile getirmişti.

MakerDAO bundan bir süre önce DAI adı altında Ethereum tabanlı yeni bir sabitkoin geliştirdi ve piyasada kısa süre içerisinde ilgi görmeyi başardı. Şirket dışarıdan bakıldığında emin adımlarla ilerliyor gibi görünse de Milenius tarafından yayınlanan yazı daha farklı bir tablo çiziyor.

Milenius, yayınladığı bu 24 sayfalık mektupta kendisinin son derece eşitlikçi bir çalışma ortamı yaratmak istediğini, merkezsiz özerk örgütlere (DAO) özel bir demokrasiye ulaşmak istediğini söylüyor. Milenius’un mektubuna göre şirketteki diğer yöneticiler ise bu gibi ideallerle değil, MakerDAO’yu geleneksel bir kurum gibi işletmekle ilgileniyorlar.

Şirketin CTO’luğunu yapan Milenius tarafından yayınlanan bu mektupta şirketteki bazı iç çatışmalar da gün yüzüne çıkarılıyor. Kendisi, şirketin CEO’su olan Rune Christensen’ın projeyi tamamen kendi üstüne almaya çalıştığını ve bu yüzden çeşitli sorunlara yol açtığını; bunun yanı sıra şirketin başka bir yöneticisi olan Matt Richards’ın da Christensen ile sorunlar yaşadığını söylüyor.

Milenius tüm bunların ardından kısa bir süre önce şirketteki CTO pozisyonunu bıraktığını ve MakerDAO ile ilişiğini kopardığını açıkladı.

Leave a comment